Otsi

Uudised

 Uudised (15)Uudiste arhiiv

20/05/2014 09:41  Massu Kestvusratsutamine
Möödunud pĂĽhapäeval korraldas Massu Ratsaklubi koostöös El Alwarah Endurance Team´iga esimest korda kestvusratsutamise võistlust. Kavas oli tutvumisklass 20km ja avatud klass 40km. Tutvumisklassi registreerus 9 ratsanikku Massu Tallidest ja 5 ratsanikku mujalt tallidest (Ruila, Pariisi). 
Kestvusratsutamine ehk rännak, on hobuse kiirus – ja vastupidavusvõistlus, mis paneb proovile ratsaniku maastikul ratsutamise oskused. Ratsaniku oskus hobust õieti käsitleda mõjutab hobust edukalt läbima erinevaid teekondi matkal. Võistlustel antakse ĂĽhisstart ja teekond on märgitud. Rajal  võib olla erinevaid looduslikke takistusi,  maastik on väga erinev ja vahelduv.

Olenemata stardi viisist ja reeglitest, võistleb iga võistleja läbi kogu sõidu nagu ta oleks üksi ja vastane oleks ainult rada, distants, kliima, pinnas ja kell.

Võistluste ajal tuleb eriti hästi hoolitseda hobuse eest ja see on väga tähtis osa kogu võistlusest. Et edu saavutada, peab võistleja omama teadmisi hobuse efektiivsest ja ohutust liikumisest maastikul.

Võistluspäev algas veterinaarkontrolliga, kus kontrolliti ega keegi võistlevatest hobustest ei lonka. Peale seda anti ĂĽhisstart kus kõik võistlejad läksid koos esimesele ringile. Rajameister tunneb siinkohal piinlikust, et ei suutnud piisavalt hästi rada märgistada ja osad võistlejad tegid oluliselt suurema ringi. Aga olen kogemuse võrra rikkam ja kindlasti teeme järgmine kord paremini. 
Peale esimest ringi tuli saada hobuse pulss 56 löögi peale minutis ja siis uuesti minna veterinaarkontrolli, seal oli aega 40 minutit, et hobune saaks puhata ja kosuda ja siis tuli minna teisele ringile. Ka peale seda tuli saada hobuse pulss õigele sagedusele ja minna uuesti veterinaarkontrolli. 
Võistluspäeva hommikuks selgus, et kaks ratsanikku erinevatel põhjustel ei saa osaleda, seega oli startijaid 7. Kahjuks Marjana kukkus õnnetult enne starti ja ka tema ei osalenud, Annaliis otsustas peale starti katkestada. Siiski väga tublid, et end kokku võtsid ja kirja panid. Seega jäi osalema 5 Massu Tallide hobust ja viis välisvõistlejat. Vaike ja Roseta, Trinity ja Rona, Pilleriin ja Trixie, Mae-Elen ja Anna ja Anna-Maria ja Ektor. 
Esimese ringi tegid meie tĂĽdrukud rahulikus tempos, ei olnud päris kindlad, mida võistlus endast kujutab ja kuidas käituda tuleb. Pole viga, eks kogemustest ju õpitaksegi. Teisel ringil juba oli sõit kiirem ja tĂĽdrukud said paremini aru, kuidas käituda tuleks. 
Pilte võistlustelt näeb siit. 
http://public.fotki.com/RailiMets/massu18-05/


Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar

Massu Ratsaklubi 2012
Koduleht Elitec'st