Massu Ratsaspordikool

 

Kaks last harjutusväljakul istuvad hobustel ja vaatavad üksteisele otsa ning naeratavadAlates 1. oktoobrist alustas Massu Ratsaklubi juures tegevust Massu Ratsaspordikool. Sellise nimega huvikool sai Haridus- ja Teadusministeeriumilt koolitusloa 10.05.2017 ja on leitav järgnevalt siit. Eestis on kokku 10 ratsutamisõppekavaga huvikooli. Massu Ratsaspordikooli õppekava on üles ehitatud Eesti Ratsaspordiliidu raamõppekava aluseks võttes. Õppekavas on välja toodud muu hulgas 3 ratsutamistaseme oskuste kirjeldused, teooriatundides käsitletavad teemad, vastavalt tasemele nõutud teooria- ja praktiliste tundide arv, üldfüüsilise treeningu osakaal, jne. Põhjalikumalt saab õppekavaga tutvuda siin.

Massu Ratsaklubi ja Massu Ratsaspordikooli trennid toimuvad koos ja hinnakiri on sama, kuid vaid Spordikooliga liitunud lapse vanem saab tulumaksutagastust.

 

Hinnakiri:

1. Grupitrennis osalemine, 45 min.: 10.-

2. Grupitrennis osalemine oma hobusega, 45 min.: 5.-

3. Individuaaltrennis osalemine (1-2 last trennis), 45 min.: 15.-

4. Individuaaltrennis osalemine oma hobusega, 45 min.: 10.-

5. Algettevalmistuse astmel lisandub kuutasule teooriatundide tasu: 6.- (12 teooriatundi aastas).

6. Õppe-treeningaste kuutasule lisandub teooriatundide tasu: 13.- (26 teooriatundi aastas).

7. Edasijõudnute aste kuutasule isandub teooriatundide tasu: 9.- (18 teooriatundi aastas).

Kui lapsevanem soovib registreerida oma lapse huvikooli, tuleb täita liitumisavaldus ja saata see This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Seejärel sõlmitakse lapsevanemaga leping. Ainult lepingu sõlminud lapsevanem saab taodelda tulumaksutagastust tasutud summalt. Huvikooliga saab liituda aastaringselt, kuid põhiline treening-gruppide komplekteerimine toimub iga aasta 1. oktoobriks. Treeninguid viivad läbi põhitreenerina Ann Meriste-White ja asendustreenerina Maria Kivisoo. Teooriatunnid toimuvad kuu viimasel esmaspäeval, praktilised tunnid kõigil tööpäevadel. Üldfüüsiline treening toimub vastavalt vanusele kokkuleppel treeneriga.

Lepingusse märgitakse praktiliste tundide arv nädalas ja teooriatundides osalemine (vastavalt lapse soovile – võib osaleda ka ainult praktilistes või teoreetilistes tundides).

Transport. Lääneranna vallas saavad lapsed liigelda mõistlikel põhimõtetel kooli-kodu-huvikooli vahel tasuta. Kuni uue valla töökorraldus transpordiküsimuse lahendamiseni jõuab, korraldame kooli – trenni vahelist liikumist võimalikult hästi ratsaspordikooli poolt ise.