Ann Meriste-White

   See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 

  + 372 5656 9057

 

Hobuste ja ratsutamisega olen tegelenud üle 20a. Lapsena ratsutasin kodustel Läänemaa karjamaadel ja tegelesin hobustega niisama huvi korral. Peale gümnaasiumi lõppu otsustasin hobustega lähemalt tutvust teha ja läksin õppima Türi TMKsse (nüüd Järvamaa Kutseharidus Keskus). Õppisin 2003-2004 hobusekasvatuse eriala, peale kooli lõppu läksin edasi õppima Inglismaale. 2004-2008 töötasin ja õppisin Inglismaal Bradfield Riding Centre nimelises ratsakoolis.Tegelesin eelkõige noorte ratsanike ja noorhobuste väljaõpetamisega, kuid oman kogemust ka täiskasvanute õpetamisel. Inglismaal töötamine andis suure kogemustepagasi, sain proovida erinevaid ratsaspordialasid ja treenida paljude erinevate treenerite käe all. Tööga samaaegselt omandasin ka abitreeneri kutse (British Horse Society Stage 2 and PTT), läbisin hobuste esmaabikoolituse ja liikluskoolituse (Riding and Road Safety).

Alates 25.07 2013 oman EOK I taseme (abitreeneri) kutset.

Alates 28.03 2014 oman Rohelise Kaardi väljaandmise õigust.

Alates 14.05 2015 olen takistussõidu kohtuniku kandidaat.

Alates 30.01 2017 oman EOK II taseme (nooremtreeneri) kutset.

Lemmikuks ratsaspordi alaks on kolmevõistlus, kus ratsaniku ja hobuse treenitus mitmekülgselt proovile pannakse. Treeneri töös pean oluliseks reaalse eesmärgi loomist ja selle poole treenimist, arvestan iga lapse ja hobuse individuaalsust ja eripära. Väga tähtis on seletada miks midagi tehakse. Oluline on, et nii lapsed kui ka hobused/ponid end hästi ja turvaliselt tunneksid ja treeningut naudiksid.

Trenne annan eesti ja inglise keeles.

 

Maria Kivisoo

  + 372 5564 0046

 

Ratsutamisega olen tegelenud juba väga väikesest peale olles siis vaid 3 aastane, kui ema otsustas mind õega Jüri talli trenni viia. 12 aastaselt hakkasin Veskimetsa Ratsaspordibaasis tõsisema ponispordiga Merle Annusververi valvsa silma all tegelema. Selleks hetkeks oli mul juba selge, et hobustest saab ka minu elukutse. Juunioriaastad sõitsin põhiliselt Raul Kauna käe all kolmevõistlejana ning läksin pärast kooli lõpetamist end sel alal ka Šotimaale täiendama. Tipptreenerite nagu Les Smith'i ja Carine Gevaert'i juhendamisel sai selgeks milline sõitja ja treener ma olla soovin. Nii sõites kui treenerina on mu prioriteediks turvalisus, millest tuleneb ka hobuse ja ratsaniku rütm ja lõdvestatus. Nende omaduste saavutamisel saab edasi mõelda, kas soovitakse ratsutada spordi või hobikorras. Samuti pean ülioluliseks teadvustamist, et ratsutamine on rangelt vabatahtlik ning hobuse heaolu peab olema alati tagatud