Massu Ratsaklubi lugu

Meie pere ja hobuste ühine lugu sai alguse 2005 aastal, kui ostsime abikaasaga Lääne-Eestis asuva Massu mõisa ja tõime mõisa tall-tõllakuuri esimesed 3 hobust. Unistasime tütrega sellest, et õpime ratsutama ja saame kodukandi metsades ja heinamaadel hobustega ringi rännata. Kui selgus, et ratsutamishuvilisi lapsi on ümbruskonnas veelgi, kasvas unistus suuremaks - ei rohkem ega vähem kui väikese ratsakooli suuruseks. Meie unelm sai tõelisuseks kui kohtusime ratsutamistreener Ann Meriste-White´ga ja asutasime Massu Ratsaklubi MTÜ eesmärgiga õpetada ratsutamist igas vanuses huvilistele. Tänaseks päevaks oleme ehitanud valmis ratsaspordikompleksi, kus on treenimiseks 2 liivaväljakut, maneež ja krossirada. Lisaks veel 2017 aastal renoveeritud kaasaegne tall ja 20 ha kopleid hobustele, kelle arv on kasvanud kolmelt 30-le. Hobuste heaolu ja ratsakompleksis valitseva korra eest hoolitseb Triin Kolõtšev. Alates 2017 aasta 1.oktoobrist tegutseb Massu Ratsaklubi MTÜ juures ka Haridus -ja Teadusministeeriumis registreeritud huvikool - Massu Ratsaspordikool, et anda lastele süsteemselt nii praktilist kui ka teoreetilist ratsutamisõpet.

Kristi-Carolina Reinmaa

Ratsaklubi ajalugu

oktoober 2005

Massu mõisa ost

oktoober 2005

aprill 2007

Esimesed kolm hobust

Ostame oma esimesed hobused Rona, Roseta ja Eksanta.

märts 2008

Vana talli renoveerimine

Vahetame tallil katuse ja ehitame sisse 5 boksi.

märts 2008

suvi 2011

Esimene ratsalaager

Laagris on 8 last, kes jagavad 4 hobust ja ööbivad mõisapargis telkides.

sügis 2011

Tutvume ratsutamistreener Ann Meristega

Leiame, et meie ühine soov on Läänemaa lastele ratsutamist õpetada.

sügis 2011

2012

Rajame maneeži

Ehitame endise koresöödahoidla ümber maneežiks.

aprill 2017

Huvikool ja soojendusväljak

Rajame võistluste läbiviimiseks soojendusväljaku ja asutame huvikooli Massu Ratsaspordikool MTÜ.

aprill 2017

september 2017

Uus tall

Renoveerime uue talli, kus on 25 boksi ja kõik muu vajalik hobuste heaks eluoluks.

sügis 2018

Valgustus

Rajame valgustuse mõlemale ratsaväljakule.

sügis 2018

talv 2018

Esimene talvelaager

Toimub esimene talvelaager

aprill 2019

Eluruumid

Ehitame talli ärklikorrusele eluruumid.

aprill 2019

suvi 2022

1000 Laagrilast

Ratsalaagris osaleb 1000-s laagrilaps

mai 2023

Majutus

Laiendame talli ärklikorrusel eluruume 4 magamistoa, köögi ja wc-vannitoa võrra.

mai 2023

Meie inimesed

Ann Meriste - treener

+372 565 69 057
annmeriste@gmail.com

 Ann Meriste ratsutab meresHobuste juurde jõudsin suuresti tänu oma isale, mäletan kuidas pisikesena üle boksi serva salaja hobusele selga ronisin ja unistasin, et ehk saan kunagi ka omale hobuse. Põhjalikumalt tutvusin hobustega peale gümnaasiumi lõppu, kui läksin õppima Järvamaa KHKsse hobusekasvatust ja sealt liikusin edasi Inglismaale tööle. Töötasin ja õppisin seal neli aastat, tehes alguses kõiki tallitöid, kuid hiljem hakkasin ka trenne andma ning tegin seal ka esimese taseme treenerikutse. Tegelesin ka aktiivselt ratsaspordiga ning treeneriteks olid sel ajal näiteks Robert Pickles, Richard ja Marjorie Ramsay. Peale Inglismaalt tagasi tulemist kohtusin Kristi-Carolinaga, kes mind Massu tööle kutsus ja võiks öelda, et ülejäänud on juba ajalugu. Töötasin Massus treenerina 2011-2019, kuni otsustasin vahelduseks ka ülikoolis õpitut rakendada. Hobused ja trennide andmine ei ole siiski võõraks jäänud. Kontoritöö kõrvalt käisin ikka Massus ja ka Valgerannas trenne andmas ning olin abiks võistluste korraldamisel, läbiviimisel ja ulatasin abikäe ka muudes muredes. Oman kogemust kõikide vanusegruppide treenimisel; alates mudilastest kuni täiskasvanuteni. Treeneritöös tuleb arvestada, et parima lahenduse saamiseks tuleb alati pidada silmas isikute (nii ratsaniku kui ka hobuse) eripära ja leida probleemidele lahendused rahumeelselt. Oluline on seada endale reaalsed eesmärgid ja nende poole ühiselt liikuda. 

 

Triin Kolõtšev - tallitöötaja 

+372 567 085 33
triinkolotsev@gmail.com

Triinu
Mina hoolitsen igapäevaselt hobuste heaolu ja ratsakompleksi korrashoiu eest. Oma tööpäeva alustan ma hobuste söötmise-jootmisega ja bokside ning talliruumide puhastamisega. Vastavalt vajadusele ka ehitan või parandan elektriaedu, silun/kastan ratsaväljakute/maneeži pinnast, jne. Pealelõunal toon trennideks talli hobused, puhastan ja saduldan nad. Trennide lõppedes vaatan, et hobused tagasi õigetesse koplitesse saaksid ja koristan talli. Nii mulle, kui ka mu 2 tütrele meeldivad hobused väga!