Meie ratsalaagrid on parimad!
Massu ratsalaagrid on pika traditsiooniga - korraldame neid alates 2011 aastast igal suvel ja alates 2017 ka sügisel ja talvel. Oma laagrite kava kokku pannes arvestame alati laste soovidega ja lisame sinna uusi põnevaid tegevusi - seetõttu on igal aastal oodata ka midagi uut ja varem kordumatut. Laagri päevakava on üles ehitatud nii, et laste aeg oleks täidetud lisaks ratsutamisele ka muude mitmekesiste ja lõbusate tegevustega. Lastega on 24h koos täiskasvanud kasvataja, kes on alati olemas ja abiks.
Meie laagrites on igal lapsel oma hobune, kellega ta ratsutab ja kelle eest hoolitseb kogu laagri vältel. Hobused on turvalised ning valitud vastavalt laste ratsutamisoskusele. Laagris on korraga kuni 14 last, kes on jagatud 2 gruppi. Trennid toimuvad enamasti eraldi gruppides, vahel kõik koos.
Ratsalaagri elu-olu käib enamjaolt tallis ja talli ümbruses. Talli alumisel korrusel on talliruumid ja hobuste boksid. Ärklikorrusel on 2023 renoveeritud eluruumid: avatud planeeringuga avar köök-elutuba, 4 wc-d ja duširuumi. Laste kasutada on 6 magamistuba, kus saab ööbida nii 2 kui 4 kaupa - just nii nagu soov on. Lõuna- ja õhtusööki käime söömas 300 m kaugusel asuvas Massu mõisas, hommikusöök on laagri köögis. Lõke ja grillime ning pallimängud toimuvad mõisa pargis. Edasijõudnud laagri lastega puhkame ja peame piknikku mere-ääre matkal meie rannal asuvas majakeses.
Sobiva ratsalaagri valik
Korraldame laagreid erineva oskustasemega lastele. Ouline on lapse ratsutamisoskust analüüsida ja valida tema oskustele sobiv laager. Näiteks õppe-treening laagris on kindlasti vaja teha galoppi ja hüpata ning edasijõudnute laagris ratsutada meres - kui laps ei oska veel sellisel tasemel ratsutada, on nii tal endal kui teistel laagrilistel igav või kurb, sest peab mitmest laagri tegevusest loobuma.
- Ma ei ole kunagi ratsutanud või iseseisvalt hobust juhtinud.
- Ma sõidan sammus-traavis, ei tee galoppi, ei hüppa.
- Võin vajada kõrvalist abi
- Ma sõidan sammus-traavis ja teen galoppi.
- Hüppan väiksemaid takistusi, kuni 50cm.
- Enamasti ei vaja kõrvalist abi
- Ratsutan vabalt looduses, tahan ratsutada meres
- Hüppan üle 50cm parkuuri, julgen proovida krossi.
- Roheline kaart=edasijõudnud