Massu Ratsaklubi on avatud kõigile ratsutamishuvilistele!

Massu Ratsaklubi MTÜ on korraldanud erinevaid ratsutamisele pühendatud tegevusi alates 2012 aastast. Peamiselt on Massu Ratsaklubis võimalik võtta ratsutamistrenne liivaväljakul, maneežis, krossirajal või maastikul; teha vankriga/saaniga ringkäik Lääne-Eesti imeilusas looduses, (vt hinnakiri), osaleda ratsalaagrites või võtta osa klubi poolt korraldatavatest erinevatest võistlustest ja üritustest.

Ratsutamise meelespea

  • Ratsutama tule mugavates, ilmastikule vastavates sportlikes riietes, sest sa hakkad tegelema ratsaspordiga!
  • Mugav on  kanda pikki pükse, millel ei ole õmblusi sisekülgedel, (nt retuusid vms) nii ei hõõrdu õmbluse koht sinu nahaga,  
  • Vajalikud on sõrmkindaid, et vältida ratsmete hõõrdumist peopesas ja  
  • kinnised jalanõud (soovitavalt väikese kontsaga – nt kummikud/saapad), et tagada turvalisus.
  • Ratsutades on kohustuslik kanda kiivrit, mille saab tallist.

Firmaüritused ja üritused gruppidele

Sünnipäeva tort küünaldega

Massu tallis elavad rahulikud ja turvalised hobused, kelle seltsis tunned, kuidas süda hakkab aeglasemalt lööma, pulss alaneb ja avastad end mõtlemas hoopis millelegi muule kui argipäev ja tööasjad. Seda suurt ja erilist looma enda lähedal tunnetades - nii harjates kui ratsutades või lihtsalt kallistades - kaob stress ja tekib ruum uuele hingamisele ja värsketele ideedele. Meil on välja pakkuda mitmeid erilisi emotsioone pakkuvaid tegevusi, mis sobivad hästi akude laadimiseks. Leia just endale, oma perele või sõpradele, ehk hoopis ettevõtte vajadustele sobiv lahendus ja mõnus puhkus võib alata! Matk ja ratsatund sobivad nii neile, kes esimest korda hobuse seljas kui ka kogenud ratsutajatele. Kogenud ratsutajatele pakume ainulaadset elamust - ratsutamist meres!

Ratsatund ja ratsamatk

Et alustada päris algusest, siis tutvustame veidi oma talli ja hobuste (hinge)elu. Jätkame hobuste puhastamise ja saduldamisega, millele järgneb kas ratsamatk looduses või ratsutamisõpe.

Ratsamatka pikkus on 1-1,5/2/3 tundi. Matkamine sobib nii algajale kui edasijõudnud ratsutajale, kes eelkõige tahaks kogeda kaunist loodust ja näha linde ja loomi.

Ratsutamistund kestab 45 minutit ja viiakse läbi ratsaplatsil (aiaga ümbritsetud liivaplats) või maneežis. Ratsutamistund sobib nii täiesti algajale kui edasijõudnud ratsutajale, kes eelkõige tahaks proovida erinevaid ratsutamisharjutusi. .

  • Parim seltskonna suurus on kuni 8 inimest. Ratsutamistund kestab 45 minutit. Ratsamatka pikkus on 1 - 3 tundi. Ratsutamistund ja ratsamatk sobivad nii alustajatele kui edasijõudnud ratsutajatele.

Piknikumatk kogenud ratsutajale

on ratsamatk mere äärde, kus madalas merevees saab hobustega mööda rannaäärt ratsutada. Meres ratsutamine - vesi ümberringi vahutamas ja pritsimas - see jääb eluks ajaks meelde! Kuna matk on päris pikk - 8 km mereni ja 8 km tagasi talli, siis peale kohale jõudmist saab puhata ja piknikku pidada. Hobused puhkavad samal ajal mere ääres asuvates koplites. Peale puhkepausi tuleb sama teekond ka tagasi ratsutada. Selline matk kestab kokku 4-5 tundi (2-3h hobuse seljas olenevalt ratsutamise tempost). Piknikukorv koos hea ja paremaga paneme rannale ootama meie, samuti teeme meres ratsutamisest pilte, kui soovite. Peale tagasi jõudmist hoolitseme hobuste eest ja viime nad koplitesse tagasi. Lõpetuseks pühime oma hobuse boksi puhtaks ja paneme varustuse tagasi oma kohale. Piknikumatk sobib ainult kogenud ratsutajatele.

  • Piknikumatk sobib edasijõudnud ratsutajatele, kes tahavad palju ratsutada 1,5h + 1,5h (ka galopis), nautida meres kappamist ja piknikku rannal. Seltskonna suurus on kuni 12 inimest (jagatuna 2 gruppi).
Image

Loodusretk 

Asume Lääne-Eestis, mere lähedal (linnulennul 8 km) -  imelise loodusega õnnistatud Eestimaa nurgas, kus kadakased karjamaad ja sammaldunud kiviaiad vahelduvad põldude ja heinamaadega. Meie kodukandi loodus on ka heaks kasvukohaks rohketele orhidee liikidele, mida võib imetleda kevadest hilissuveni. 

Pakume põnevat loodusretke koos karismaatilise kohaliku giidiga, kellega uurida nt orhideesid Laelatu puisniidul, haruldasi sõnajalgu Salevere Salumäel või hoopis kivistisi Kukerannas. Transport on meie poolt.