Hobulausumisest ehk maatöö (groundwork) seminarid
Massus on 2016. ja 2017. aastal toimunud 3-päevased Groundwork e. maatöö seminarid Mirjam Hunt'i juhendamisel. Seminarid on mõeldud ratsutajatele, kes soovivad paremini mõista inimese ja hobuse koostööd.

Mirjam Hunt maatööst: “Maatöö on igale ratsutajale kasulik ja vajalik. Kui inimestel ei ole mõju hobuse üle maas, siis kindlasti ei saavutata kontrolli hobuse seljas olles. Maatöö võimaldab pusida hobusega ning kasvatada ühist arusaama turvaliselt ja liigselt muretsemata."
Mirjam Hunt
Mirjam Hunt juhendamas maatööd
Tihtipeale unistame, et hobune võiks olla nagu hea, distsiplineeritud koer. Viisakas, rõõmus inimest nähes, laseks päitseid ja valjaid rahulikult pähe panna, seisaks paigal kui saduldatakse, ei hakkaks liikuma kui selga ronid, annaks jalgu kui küsid, ei kardaks kilekotte, vihmamantleid, vihmavarje, marsiks treilerisse ei tõmbaks päitsenööri otsast lahti, võtaks ussirohtu, kui palutakse jne. Rääkimata ratsutamisest, kus hobuse jalad on nagu su enese omad - liigutad igat jalga edasi täpselt sinna kuhu soovid. Kuidas hobusega nendes küsimustes, vastastikku viisaka suhtlusega, kaubale saada õpime seminaril Mirjamilt ja Tony'lt, kes omakorda on õppinud Ray Hunt'ilt, Buck Brannaman'ilt ja Marty Martens'ilt.
Kaks päeva pärast seminari lõppu hakkavad mõtted vaikselt paika minema. See kõik oli nii-nii hea! Erilise tunde tekitas minu hobune, kes kojuminekul taaskord rahulikult treilerisse jalutas...tõestus, et asjad on tema jaoks õigesti Tänan südamest Mirjamit ja tema tohutut kannatlikkust, et veenda meid kõiki hobuste jaoks paremad olema.